COVİD-19 (Korona Virüs) İLE MÜCADELE

COVİD-19 (Korona Virüs) İLE MÜCADELE
COVİD-19 (Korona Virüs) İLE MÜCADELE

Son günlerde malesef tüm dünyaya yayılan Covid-19 Corona Virüs ülkemizde de görülmektedir. Tüm müşterilerimizin içinde bulunduğu durumdan en az etkilenmesi için üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmek, bu süreçte sizlerin ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atmamak için her zaman olduğu gibi tüm araçlarımıza sizlere teslim etmeden önce detaylı temizlik yaptırmaktayız. Araçlarımızın iç ve dış temizliklerini hassasiyetle uygulamaya devam ediyoruz. Araçlarımız her kira dönüşü sizin için özellikle el ile temas edilen aksamları dezenfekte edilmektedir.

Tüm dünyayı etkileyen bu zor zamanlarda Bera Car Rental olarak sizlerin sağlığı için gerekli tüm önlemleri almaktayız. 

Her Şeyden Önce El Temizliği !

Korona dahil birçok virüs yüzeylerde barınır. Gündelik hayatımızda, dış dünya ile en fazla temas eden uzvumuz ellerimiz olduğu için, temas ettiğimiz yerlere daha önce kimlerin temas halinde bulunduğunu bilemeyiz. Bundan dolayı ellerimizi sık sık yıkamak çok önemli. Evden çıktığımız ve eve girdiğimiz her durumda, ellerimizin hijyenini korumaya önem göstermeliyiz, yolculuk sırasında ve sonrasında da bu kurala uymalı ve gün içerisinde bir şeylere dokundukça ya da seyahatten sonra eve dönünce mutlaka ellerimizi en az 20 saniye boyunca yıkamaya gayret göstermeliyiz. Şayet yıkama olanağı o an için yoksa, dezenfektan ile hijyen sağlamaya çalışmalıyız.

Bağışıklığınızı ve Vücut Direncinizi Güçlendirin!

Virüslerden ve genel olarak hastalıklardan korunmanın bir diğer en iyi yöntemi bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Bu yüzden seyahat öncesi ve sonrasında beslenmemize dikkat etmeli , dengeli ve yeterli vitamin protein içerikli gıdalar tüketmeliyiz. Güvenli bir yolculuk için olmazsa olmaz koşul olan uyku süresi, bağışıklık için de çok önemlidir. Vücudumuzun sağlığını korumak genel olarak önceliğimiz olsa da, bu dönemde çok daha büyük bir öneme sahip. Bunun için sağlıklı beslenmeye ve uykunuzu almaya önem gösterin.

Fiziksel Temastan ve Kalabalık Ortamlardan Uzak Durun!

Otobüs, metro durakları ve havalimanı gibi yerlerde beklerken mümkün olduğunca sosyal mesafenizi korumaya önem gösterin. Şayet imkânınız varsa, toplu taşıma yerine özel araçalarla seyahat edin. Örneğin Kayseri'de araç kiralamak ve İzmir'de iade etmek için, uçak ya da otobüs ile seyahat yerine yerine uygun ucuz araç araba kiralamak çok daha avantajlı. Üstelik tek yön araç kiralamalar her zamankinden çok daha uygun. Her durumda, yolculuk esnasında, mola yerlerinde ve ortak kullanım alanlarında, lavabo kapıları, musluklar gibi birçok yere birçok insan temas ettiğinden, bu gibi yerlerde tek kullanımlık ıslak mendil kullanılmalıdır.

Uçakla veya otobüsle seyahat riskli midir?

Tüm uçaklar uçuşları sonrasında, uluslararası sivil havacılık otoriteleri tarafından belirlenen kurallar doğrultusunda detaylı hijyen işleminden geçmektedir.Yolcuların sıklıkla temas ettiği ikram masaları, uçak içi ekranlar, emniyet kemerleri, kol koyma yerleri ve kabin bagaj dolapları yoğunlaştırılmış dezenfektan madde ile  detaylı şekilde temizlenmektedir. Uçuş sırasında, kabinin içindeki hava, hastane standartlarındaki Yüksek Verimli Partikül Hava Filtresi (HEPA) sistemleriyle sürekli olarak temizlenmektedir. Bu filtreleme sistemi ile uçak içindeki havanın periyodik olarak tamamen yenilenmesi sağlanmaktadır.

Uçak içi dergiler hijyen tedbirleri doğrultusunda kaldırılmıştır.

Uzun süreli ya da Tek Yön Araç Kiralama

Sağlıklı kalmanın en temel koşulunun, bireyin kendisi tarafından alınan tedbirler olduğunu hepimiz Covid - 19 sürecinde öğrendik. Dolayısıyla, hayatin normale dönmeye başladığı şu günlerde, kendimizin ve yakınlarımızı hijyenine daha fazla özen göstermek, mümkün olduğunca evde kalmaya çalışmak, dışarıyla çıkmak zorunda kaldığımız durumlarda, sosyal mesafede maksimum özen göstermek çok önemli. Zorunlu olmadıkça, kalabalık ortamlara, kapalı kamusal alanlara girilmemeli veya buralarda geçirilecek süre asgari seviyede tutulmalıdır.

Şehir içi ve şehirlerarası seyahatlerin de, aynı doğrultuda, özel araçlarla ve mümkünse tüm koltukları doldurmadan yapılması daha uygun olacaktır.

Tek yön araç kiralama taleplerinin oldukça arttığı şu dönemde, dezenfekte edilen kiralık araçlar, sağlık ve hijyen ile ilgili kaygılarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır. İster havalimanı ofisimiz, ister şehir ofisimiz, uzun süreli araç kiralama taleplerinizi ya da tek yön araç kiralama taleplerinizi hemen karşılamak için 7/24 çalışmaktadır. Tüm araçlarımız, teslim edilmeden önce maksimum dezenfektasyon işlemi görmektedir. Araçlarımız temizlendikten sonra ilk kullanan siz olacaksınız. 

Sağlıklı mutlu günler dileriz...

    Whatsapp Telefon