Kiralama Koşulları

EHLİYET
SÜRÜCÜ YAŞI VE SÜRÜCÜ BELGESİ
Kiralama yapabilmeniz için ehliyet ve yaş koşulları aşağıdaki gibidir:
Ekonomik sınıf : En az 2 yıllık geçerli ehliyet ve 22 yaşını doldurmuş olmak.
Orta sınıf : En az 3 yıllık geçerli ehliyet ve 23 yaşını doldurmuş olmak.
Üst ve lüks sınıf : En az 5 yıllık geçerli ehliyet ve 26 yaşını doldurmuş olmak.
Latin alfabeli ehliyet kullanmayan kullanıcılar( Rusya,Çin,Suriye v.b.) kiralama sırasında kendi ehliyetlerinin yanında geçerli uluslararası ehliyet ve pasaportlarını ( T.C vatandaşı değilse) ibraz etmek durumundadır.
ARAÇ GRUPLARI
Web sayfamızdan, Çağrı Merkezimizden, Ofislerimizden Online ,Telefon veya diğer yollar ile yapmış olduğunuz rezervasyonunuz araç grubu garanti edilerek onaylanmıştır. Herhangi bir marka garantisi yoktur. Ancak, İlgili ofise gittiğinizde uygunluk olması halinde rezerve ettiğiniz grupta yer alan marka araçlardan temin edilir.
DEPOZİT
300 € depozit alınır veya kredi kartı na bloke konur geri dönüş lerde iade edilir kasko değeri yüksek olan araçlarda değişiklik gösterir
KİRALAMA SÜRESİ
En az 3 gündür. günlük 200 250 km arası 15 gün ile sınırlıdır kiralama süresine göre degişkenlik göstermekle beraber 30 gün baz alınarak ve üzeri kiralamalar 5.000 Km ile sınırlıdır. Kilometre sınırları aşım km başına 0.20 cent dir.
Özel günlerde fiyatlandırma farklıdır!!!
Rezervasyonlar 59 dk. gecikme opsiyonludur, gecikmeler 1 saati bulduğundan günlük kira ücretinin 1/3 ü, gecikme 2 saati bulduğu ve aştığı durumlarda ise tam gün ücreti alınır.
İPTAL ve İADE ŞARTLARI
İptal talebiniz rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza ulaştığı takdirde ödeme yaptığınız tutarın tamamı kredi kartınıza iade olacaktır.
Rezervasyon tarihinden sonraki bir tarihte iptal talep etmeniz halinde ise ;
• Rezervasyon sırasında belirttiğiniz araç teslim tarihinizden 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal talebinde bulunmaksızın aracın ilgili tarihte gerekli evrak imzaları ile teslim alınmaması durumunda 1 günlük kira bedeli kesilerek kalan tutar iade edilecek, ancak kiralama toplam süreniz 1 gün ise hiçbir iade yapılmayacaktır.
• Araç kira teslim tarihinize 24 saatten fazla zaman var ise hiçbir kesinti yapılmayacaktır.
• Rezervasyonunuz da değişiklik taleplerinizde fiyat farklılıkları gerçekleşebilir. Bu gibi durumlar için rezervasyon merkezi 0533 660 7109 ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
• Rezervasyon ile birlikte satın alınan ek sigorta ürünlerinin iptali söz konusu olmadığından ücret iadesi yapılmamaktadır.
UZUN SÜRELİ KİRALAMA
En az 1 ay üzerindeki kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Özel kira fiyatları için lütfen büromuzu arayınız.
FİYATA DAHİL OLAN HUSUSLAR
Uygulanan fiyatlara aracın yağ, bakım giderleri dahildir.sorunlu trafik sigortası Kasko dahildir.
ÖDEME
Kiranın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında kredi kartı, havale, eft, ile peşin olarak alınır.
YAKIT
Araçlar teslim edilen yakıt seviyesinde geri alınmaktadır. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiracıdan talep edilecektir
EXTRA SERVISLER
Navigasyon, Portbagaj, bebek koltugu, kar lastiği ,kar zinciri, ek sürücü.
TRAFİK CEZALARI
Trafik cezaları HGS OGS PARALI KÖPRÜLER VS müşteriye aittir.FAMOUS rent tarafından ödenen cezalardan servis üçreti alınır Aracın trafikce alıkonulması durumunda bu süre kiraya dahil edilir.
TESLİM ALMA VE BIRAKMA
Şehir sınırları içerisinde famous rent ofislerine (10 km) teslim etme ve teslim alma ücretsizdir. Diğer yerler için km başına 0,30 € (30 cent ) ilave ücret alınır..
SİGORTA
Aracın 3. şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içerisinde ) sigorta garantisi kira ücretinin içerisindedir.
Sigortaların geçerli olabilmesi için, aracın yerini değiştirmeden; trafik kaza ve alkol raporunun alınması, kazada tamamen kusurlu bulunulmaması, aracın alkollü ve uyuşturucu etkisi altında veya yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Hırsızlık durumunda ise polis veya jandarmanın tutanak tutması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içerisinde ofisimize ulaştırılması gereklidir.
Araçlarda, TSB nin belirlemiş olduğu kasko değerler üzerinden % 2 muafiyetli rent a car kaskosu bulunmakta olup, oluşacak herhangi bir hasar,kaza vs durumlarında araç tesliminde güvence paketlerini satın alarak hasar,kaza vb durumlarda riskinizi kendi limitlerinize göre ayarlayabilirsiniz.
İKİNCİ SÜRÜCÜ
Kiralanan aracı kontratta isimleri yazılı sürücüler dışında kimse kullanamaz.
Not: Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine müracat ederek kaza ve alkol raporu alınız.
famousrentacar.com
KVKK Aydınlatma Metni
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVK Kanunu") uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak Kaygılı Otomotiv Turizm Ltd. Şti. ("Famousrentacar") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.
Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir. famousrentacar.com sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma" çalışmalarında sadece famousrentacar.com bünyesinde kullanılmaktadır. famousrentacar.com, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.
famousrentacar.com
e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, famousrentacar.com müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Famous Rent a Car iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.
Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.
Ödemeler güvenlik amacıyla sistemden değil müşteri hizmeti ilk almaya başladığında aracı teslim alırken nakit veya kredi kartı ile yapar. İsteği doğrultusunda mail order ile de hizmeti satın alabilir. Siteden rezervasyon yapan yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde famousrentacar.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır.
ÖNEMLİ BİLGİLER
Sigorta genel şartlarında teminat dışı tutulan bütün haller ile, aracın, alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında ve hatalı kullanılması, kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, kaza ve alkol raporlarının alınmaması ve 24 saat içinde aracın ve raporlarının FAMOUSRENT kaygılı otomotiv ltd şti merkez ofisine ulaştırılmaması halinde, kiracının hasar sorumluluğu devam eder.
Kaza durumunda aracınızın yerini değiştirmeden en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak kaza ve alkol raporu almayı ihmal etmeyiniz. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi/manevi kayıplarla beraber sorumlu olacaktır. FAMOUSRENT kaygılı otomotiv ltd şti gerekli gördüğü durumlarda önceden haber vermeksizin kiralama fiyat ve koşulları ile rezervasyonda belirtilen araç tipini değiştirme hakkını saklı tutar.
Famous Rent a Car'a aşağıda yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz:
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. 6721 Sk. No:3/6 Kepez Antalya, Türkiye
Otopark adres: Güzelyurt Mah. 220 Sk No:19 Aksu Antalya, Türkiye
Telefon ::+90 5334691180
Gsm:+90542 221 80 11 +90542 221 66 11
E-posta: info@famousrentacar.com
Whatsapp Telefon